Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Izmēģina bezvadu sensoru tīklus
16-11-2016

Eiropas Savienības projekta DEWI partneri Gulbenes - Alūksnes dzelzceļu bija izvēlējušies par savu izmēģinājuma poligonu. Speciālisti no Spānijas un Latvijas šaursliežu vilcienā testēja mobilo bezvadu sensoru tīklus. Latviju šajā projektā pārstāv LUMII un EDI.
www.dewiproject.eu | www.lumii.lv | www.edi.lv

Projekta dalībnieki no Spānijas uzstāda aparatūru Bānīša bāra vagonā

Jaunas dzelzceļa pasažieru nojumes
03-09-2016

Gadskārtējos Bānīša svētkos tika nodotas lietošanā  Birzes, Pūriņu un Dunduru pieturas punktu jaunās pasažieru nojumes. Tās izgatavotas no koka atbilstoši vēsturiskajam 1930. gadu dizainam un krāsojumam. Atklāšanas ceremonijā piedalījās satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Jaunā pasažieru nojume Birzes pieturas punktā

Restaurēts vagona interjers
27-06-2016

Bānīša pasažieru vagonu atjaunošanas programmas ietvaros 2016. gadā Gulbenes depo meistari restaurēja šaursliežu vagona Nr. 38003 interjeru. Šis vagons būvēts 1960. gadā "Pafawag" vagonbūves rūpnīcā, Polijā. Šobrīd pasažieru pārvadāšanai līnijā Gulbene-Alūksne tiek izmantoti divi šāda tipa vagoni.

Pasažieru vagona Nr. 38003 restaurētais interjers

Tūrisma sezonas atklāšana
16-05-2015

Sezonas atklāšanas centrālais notikums bija tūrisma rallijs "Gulbja ligzdu meklējot 2", un tā maršrutā bija iekļauts arī Bānītis. Gulbenes depo apmeklētājus priecēja pērn restaurētā tvaika lokomotīve Gr-319 "Ferdinands". Lokomotīve, kura demonstrācijas nolūkos braukāja pa stacijas sliežu ceļiem bija arī viens no rallija kontrolpuktiem.

Tūrisma sezonas atklāšana
Attēli no pasākuma

Lieldienu ieskaņas pasākums Papardē
04-04-2015

Lieldienu ieskaņas pasākuma dalībnieki ar tvaika vilcienu devās uz Papardes staciju, kur, neskatoties uz drūmo un lietaino laiku, pavasara Saulgriežu svētku aktivitātes norisinājās jautrā gaisotnē. Pasākuma laikā bija daudz aktivitāšu bērniem. Viena no tām – putnu būrīšu izgatavošana, kurus uzstādīja turpat līdzās Papardes mežā.

Ziemassvētki Kalnienas stacijā
21-12-2014

Ziemassvētku pasākums bija pulcinājis daudz bērnu. Lielākā daļa no tiem bija ieradušies ar speciālo AS "Pasažieru vilciens" reisu no Rīgas. Gulbenē apskatījuši depo, Ziemassvētku svinētāji ar izpušķoto tvaika vilcienu devās uz Kalnienu. Pie svētku gaismās mirdzošās Kalnienas stacijas tos sagaidīja rūķi, kuri bija parūpējušies par cienastu, jautrām rotaļām un dāvanām.

"Ferdinands" priecē Bānīša svētku viesus
07-09-2014

Pēc ilgāka pārtraukuma Bānīša svētku viesi atkal varēja izbaudīt vizināšanos ar tvaika vilcienu, kura priekšgalā bija nesen kā restaurētā Gr sērijas tvaika lokomotīve "Ferdinands". Kā ik gadus, galvenās svētku norises vietas bija pie Gulbenes, Stāmerienas un Alūksnes stacijām. Svētkus, līdz ar citiem pašdarbības kolektīviem, kuplināja arī jauniešu kora "Balsis" priekšnesumi.

Atjaunota tvaika lokomotīve Gr-319
13-06-2014

Šāgada 13. jūnijā Gulbenes depo notika restaurētās šaursliežu tvaika lokomotīves Gr-319 vārda došanas ceremonija, bet nākamajā dienā – Gulbenes kultūras centrā – starptautiska konference par tēmu „Tūrisms un kultūrvēsturiskie dzelzceļi”.

Pasākumā piedalījās augstas valsts amatpersonas, tajās skaitā Satiksmes ministrs Andrijs Matīss un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš, kā arī VAS „Latvijas dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis. Uz atjaunotās tvaika lokomotīves vārda došanas svētkiem un konferenci bija ieradušies viesi no vairākām starptautiskām dzelzceļa organizācijām, kā arī ārvalstu viesi no Anglijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Skotijas, Velsas, Lietuvas, Igaunijas. Daudzi no aicinātajiem viesiem bija tieši vai netieši atbalstījuši Gulbenes-Alūksnes bānīti un šīs tvaika lokomotīves restaurāciju.
Tvaika lokomotīves Gr-319 restaurācija tika uzsākta 2007. gadā, un tās atjaunošanu līdztekus saviem tiešajiem darba pienākumiem veikuši SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis” speciālisti, atsevišķos darba posmos piesaistot Bānīša voluntierus, tajā skaitā arī valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš (LDZ) darbiniekus. Lokomotīves restaurāciju finansiāli atbalstījusi VAS Latvijas dzelzceļš, kā arī tās meitas uzņēmumi – SIA Ritošā sastāva serviss un SIA LDZ Cargo.
Tvaika lokomotīve Gr-319 būvēta 1951. gadā pēc Padomju Savienības pasūtījuma K. Marksa vārdā nosauktajā lokomotīvju būves rūpnīcā (bijusī Orenstein&Koppel) Babelsbergā Austrumvācijā. Līdz 1964. gadam lokomotīve izmantota Latvijā – Liepājas lokomotīvju depo, no kurienes tā tika pārvesta uz Ukrainu. 1990. gadā no pēdējās darba vietas Vapņarkas depo, pateicoties igauņu dzelzceļa entuziastiem lokomotīve nonāca Lavasāres dzelzceļa muzeja kolekcijā Igaunijā. Uz savstarpējās sadarbības līguma pamata 2007. gadā Gr-319 nodota SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis”
Restaurēto tvaika lokomotīvi izmantos tūristu pārvadāšanai Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļā jeb Bānītī, kas ir valsts nozīmes vēstures piemineklis un iecienīts tūrisma objekts.
Turklāt Bānītis ir vienīgais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs, kur joprojām tiek uzturēti regulārie pasažieru pārvadājumi, izmantojot vēsturisko ritošo sastāvu un dzelzceļa infrastruktūru.
Ņemot vērā, kā Bānītis ir viens populārākajiem Vidzemes reģiona tūrisma objektiem, kuram ir liels potenciāls reģiona tūrisma un ekonomiskās attīstības veicināšanai, 14. jūnijā Gulbenē notika starptautiska konference.
Tajā ar ziņojumiem uzstājās un savā pieredzē par kultūrvēsturisko dzelzceļu izmantošanu reģionālās attīstības interesēs dalījās Lielbritānijas pārstāvji – britu parlamenta loceklis un Mantojuma dzelzceļu asociācijas prezidents Lords Folkners (Lord Faulkner of Worcester), kā arī Gordons Raštons (Gordon Rushton) un holandietis Livius Koy, kuri pārstāvēja attiecīgi Jaunās Eiropas dzelzceļa mantojuma fondu (NERHT) un FEDECRAIL organizācijas.
Īpaši atzīmējama NERHT organizācija un tā priekšsēdētājs Stīvena Vigs (Stephen Wiggs), kurš bija viens no pasākuma iniciatoriem un atbalstītājiem.

 

 

 

Attēlu galerija

Video

Bānītis tūrisma gadatirgū "Balttour 2014"
09-02-2014

No 7. līdz 9. februārim Rīgā, izstāžu centrā Ķīpsalā Starptautiskajā tūrisma gadatirgū "Balttour 2014" Bānītis kopējā stendā ar Alūksnes un Gulbenes novadiem prezentēja dažādas tūrisma aktivitāšu iespējas, izmantojot vēsturisko šaursliežu dzelzceļu. Stenda apmeklētājus izklaidēja un padomjlaiku stilā cienāja Bānīša bufetnieces.

Bānītis tūrisma gadatirgū "Balttour 2014"
Attēli

Bānīša svētki 2013
07-09-2013

Kopš 2000. gada septembra pirmajā sestdienā tiek rīkoti ikgadējie Bānīša svētki. Šogad tie bija īpaši, jo tika atzīmēta Gulbenes - Alūksne šaursliežu dzelzceļa 110. gadskārta. Tālab arī svētkos piedalījās daudz viesu, bānīša draugu un atbalstītāju no visas Latvijas, kā arī kaimiņvalstīm un pat Grieķijas.
Plašāka informācija

...
Attēli no pasākuma

Pirmie Bānīša alus svētki
20-07-2013

Alus svētki notika 20. jūlijā pie šobrīd restaurējamās Kalnienas dzelzceļa stacijas. Svētki bija pulcējuši samērā kuplu dalībnieku skaitu, kas ar diviem vilcienu reisiem no Gulbenes un Alūksnes vienlaicīgi ieradās Kalnienas stacijā. Pasākuma laikā tika prezentēta jaunā alus šķirne - "Bānīša jubilejas alus", kas brūvēta speciāli par godu Bānīša 110. gadskārtai.
Plašāka informācija

...
Attēli no pasākuma

Bānītis - Dziesmu un Deju svētku ekspresis
15-06-2013

15. jūnijā Dziesmu un Deju svētku ekspresis piestāja vairāku mazpilsētu dzelzceļa stacijās maršrutā Rīga - Gulbene - Stāmeriena - Alūksne - Rīga, kur vietējie iedzīvotāji sadziedājās un sadancojās ar kori "Balsis", tautas deju kolektīviem "Gauja", "Auda" un citiem, kā arī atklāja Gulbenes - Alūksnes bānīša 110. jubilejas sezonu.
Raidījums "Dziesmu un deju svētku ekspreša muzikālais ceļojums"

...
Attēli no Dziesmu un Deju svētku
ekspreša brauciena

Ieskandina Bānīša jubilejas gadu
23-04-2013

Ar Žorža Siksnas dziesmu albuma "Mēs tikāmies..." atvēršanu 23. aprīlī Dzelzceļa muzejā ieskandināja Gulbenes - Alūksnes bānīša 110. jubilejas gadu. Albumā apkopotas Maestro Raimonda Paula 1950.-1960. gados komponētās dziesmas, bet pielikumā - informācija par Bānīti un brīvbiļete ģimenes braucienam ar Bānīti, kuru sponsorē "LDz Ritošā sastāvā serviss".

Žorža Siksnas dziesmu albums "Mēs tikāmies..."
Attēli no albuma atvēršanas

Fedecrail konference - 2013
17-04-2013

No 11. līdz 17. aprīlim Francijas pilsētā Albi notika Eiropas tūrisma un muzejdzelzceļu federācijas (Fedecrail) gadskārtējā konference, kurā Latviju pārstāvēja SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" valdes loceklis Aldis Kreislers.
Vairāk par konferenci: www.fedecrail.org

Fedecrail konference - 2013
Attēli no konferences

Lieldienu pasākums
31-03-2013

Gadskārtējais Bānīša Lieldienu pasākums notika pie Papardes stacijas. Neskatoties uz īstai ziemai raksturīgiem laika apstākļiem, tradicionālajās pavasara Saulgriežu svētku aktivitātēs piedalījās ievērojams skaits apmeklētāju. Tie kopā ar Lieldienu zaķiem ripināja olas, piedalījās atrakcijās un stafetēs, kā arī kārtīgi izšūpojās un baudīja šiem svētkiem raksturīgu cienastu.

Lieldienu pasākums pie Papardes stacijas
Attēli no pasākuma

Bānītis viens no atraktīvākajiem "Balttour 2013"
10-02-2013

Tūrisma gadatirgū "Balttour 2013" Bānītis piedalījās kopējā stendā ar Alūksnes un Gulbenes novadiem. Stenda vizuālais noformējums - stilizēts Bānīša vagons - tika atzīts par vienu no oriģinālākajiem un atraktīvākajiem. Tā mīlīgais izskats, dzelzceļa atribūti un skaņas signāli, kā arī aktivitātes vagona iekšpusē piesaistīja daudzus apmeklētājus, rosinot smaidu un pozitīvas emocijas.

Bānīša stends tūrisma gadatirgū "Balttour 2013"

Bānītis iegūst ekonomisku lokomotīvi
29-01-2013

29. janvārī no Kandavas uz Gulbenes depo tika pārvests Bānīša jaunieguvums - mazlietota TU6A šaursliežu dīzeļlokomotīve, kuru pēc neliela profilaktiska remonta paredzēts izmantot ikdienas pasažieru pārvadājumiem kā ekonomiskāku alternatīvu esošajām TU2 un TU7A sērijas dīzeļlokomotīvēm.
Plašāka informācija

Lokomotīves TU6A Nr. 3313 pārvešana no Kandavas uz Gulbeni
Attēli no pārvešanas

Bānīša Ziemassvētki 2012
22-12-2012

Aukstā laika dēļ pie Bānīša lielās egles viesu bija mazāk nekā citkārt, bet varbūt tieši tālab pasākums izvērtās patiesi sirsnīgs un ģimenisks – kopīgi lējām sveces, cepām piparkūkas un gājām rotaļās. No piesnigušajiem Papardes mežiem ieradās Ziemassvētku vecītis, protams, ar dāvanu maisu.
Būsiet gaidīti mūsu pasākumos arī 2013. gadā - Bānīša 110. jubilejas gadā!

Bānīša Ziemassvētki 2012

Satiksmes ministrs apciemo Bānīti
07-12-2012

7. decembrī uzņēmumā SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" viesojās Latvijas Republikas satiksmes ministrs Aivis Ronis, ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss, ministra biroja vadītājs Aivis Freidenfelds, kā arī Saeimas frakcijas "Vienotība" vadītājs Dzintars Zaķis.
Plašāka informācija

Satiksmes ministrs apciemo Bānīti

Kā Bānītis pie leišmales Bānīša ciemos brauca
26-11-2012

Mēs, Bānīša vadība kopā ar domubiedriem 26. novembrī bijām aizbraukuši ciemos pie kaimiņzemes Bānīša, jeb Aukštaitijos Siaurasis Geležinkelis (www.siaurukas.eu). Ja kāds vēl nezina – šis šaursliežu dzelzceļš atrodas pavisam netālu no Rīgas, tepat Paņevežā.
Plašāka informācija

Paņevežas šaursliežu dzelzceļš
Attēli no brauciena

Bānīša svētki 2012
01-09-2012

Gulbenes - Alūksnes dzelzceļā 2012. gada 1. septembrī svinēja Bānīša svētkus, kuri bija ieskaņas pasākums Bānīša 110 gadu jubilejas gada aktivitātēm 2013. gadā. Kā ik gadus visas dienas garumā pie Gulbenes, Stāmerienes un Alūksnes stacijām notika dažādi izklaides pasākumi - dejas, spēles, koncerti, atrakcijas un noslēgumā - balles.

Bānīša svētki 2012
Attēli no pasākuma

Liela ārvalstu tūristu grupa apmeklē Bānīti
06-05-2012

6. maijā Gulbenē ar speciālu čartera reisa vilcienu no Rīgas ieradās vairāk nekā 100 ārvalstu tūristu, galvenokārt dzelzceļa entuziasti no Lielbritānijas. No Rīgas tūristi atbrauca ar SIA "LDz Cargo" noorganizētu vilcienu, kurš sastāvēja no TEP70 lokomotīves, trim kupeju vagoniem un viena restorānvagona.
Plašāka informācija

Liela ārvalstu tūristu grupa apmeklē Bānīti

Lieldienu pasākums
07-04-2012

7. aprīlī gadskārtējais Lieldienu ieskaņas pasākums notika pie Papardes stacijas, uz kurieni viesus aizvizināja Bānītis. Neskatoties uz Lieldienām neraksturīgiem laika apstākļiem, tradicionālajās pavasara Saulgriežu svētku aktivitātēs piedalījās ievērojams skaits apmeklētāju, kas pārsvarā bija atbraukuši no Rīgas ar AS "Pasažieru vilciens" organizēto reisu.

Lieldienu pasākums
Attēli no pasākuma

Bānīša 100 000. reiss
17-03-2012

17. martā Gulbenes - Alūksnes Bānītis devās 100 000. reisā kopš līnijas atklāšanas 1903. gadā. Par godu šim notikumam sadarbībā ar AS "Pasažieru vilciens" bija organizēta Bānīša jubilejas ekskursija uz Alūksni, uz kuru no Rīgas ar vilcienu bija ieradušies 45 ekskursanti.
Plašāka informācija

Bānīša 100 000. reiss
Attēli no pasākuma

Gulbenes - Alūksnes Bānītis saņem kravu pārvadātāja licenci
06-03-2012

6. martā Valsts Dzelzceļa administrācija izsniedza SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" kravu pārvadājumu licenci. Tādejādi uzņēmums, kura pamatdarbība ir pasažieru pārvadājumi, turpmāk pa šaursliežu dzelzceļu drīkst pārvadāt arī kravas.
Plašāka informācija

Kravas vagonu izmanto velosipēdu pārvadāšanai

Saņem Latvijā pirmo Eiropas parauga mašīnista apliecību
07-12-2011

Latvijā pirmo jaunā Eiropas kopienas parauga vilces līdzekļa vadītāja (mašīnista) vadīšanas apliecību Nr. 0001 novembra vidū saņēma Gulbenes - Alūksnes Bānīša mašīnists Juris Viļums.
Plašāka informācija

SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" valdes loceklis Toms Altbergs (no labās) pasniedz mašīnistam Jurim Viļumam Eiropas parauga apliecību

Jaunā dziesma par Bānīti piedalās šlāgeraptaujā
21-11-2011

Mūziķi Gunārs un Zane no Veclaicenes uz šīgada Bānīša svētkiem sacerējuši jaunu dziesmu "Bānītis", kas stāsta par Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļu. Jaunā kompozīcija ar "EG video" studijā veidoto videoklipu piedalās "Latvijas šlāgeraptaujā".
Dziesmas videoklips

Gunārs un Zane

Mārtiņdienas pasākums
12-11-2011

12. novembrī pie Stāmerienes stacijas notika gadskārtējais Mārtiņdienas pasākums. Vairāk nekā 400 svētku pasākuma dalībnieku ieradās no Rīgas ar AS "Pasažieru vilciens" speciāli norīkoto dīzeļvilcienu, kurš bija saskaņots ar Bānīša Mārtiņdienas svētku reisu uz Stāmerienu.
Plašāka informācija

Mārtiņdienas pasākums
Attēli no pasākuma

Velotūristu sezonas noslēgums "Apsteidz Bānīti"
08-10-2011

8. oktobrī krietns pulciņš velotūristu piedalījās sezonas noslēguma braucienā no Gulbenes uz Stāmerienu un apkārt Stāmerienas ezeram. Viena no pasākuma aktivitātēm bija "skriešanās ar Bānīti" pie Stāmerienes stacijas.
Pasākumu atbalstīja SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis", Gulbenes bibliotēka un "Europe Direct" informācijas centrs Gulbenē.

Velotūristu "skriešanās ar Bānīti" pie Stāmerienes stacijas

Sestdienās reizi mēnesī kursē vilciens Rīga - Gulbene
26-09-2011

Sestdienās, 2011. gada 1. oktobrī, 12. novembrī un 17. decembrī, kā arī 2012. gada 7. janvārī, 25. februārī, 17. martā un 7. aprīlī AS "Pasažieru vilciens" organizētais dīzeļvilciens no Rīgas uz Gulbeni aties plkst. 8:29. Gulbenē vilciens pienāks plkst. 12:16 un ir saskaņots ar Bānīša reisu plkst. 13:00.
Plašāka informācija

AS "Pasažieru vilciens"

Bānītis saņem jaunu Licenci un Drošības sertifikātu
20-09-2011

Šī gada septembra sākumā uzņēmumam "Gulbenes - Alūksnes Bānītis" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija izsniedza jaunu Licenci Nr. D10007 par tiesībām veikt pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu, bet Valsts dzelzceļa tehniskā inspekcija - Drošības sertifikātu. Jaunie dokumenti bija nepieciešami saistībā ar iepriekšējo dokumentu termiņa beigām.

Bānītis pie Gulbenes stacijas

Bānīša svētki 2011
03-09-2011

Gulbenes - Alūksnes dzelzceļā 2011. gada 3. septembrī svinēja Bānīša svētkus, kuru moto bija "Spēks ir dzelzī!". Visas dienas garumā pie Gulbenes, Stāmerienes un Alūksnes stacijām notika dažādi izklaides pasākumi - tehnikas paraug­demonstrējumi, dejas un spēles, koncerti un atrakcijas, uguns šovs un balles.
Plašāka informācija

Bānīša svētki 2011
Attēli no pasākuma

Kultūras pastaiga Nr. 3 "Gaismas ceļš" vilcienā
14-05-2011

14. maijā AS "Pasažieru vilciens", uzņēmuma 10-gades svinību ietvaros, kopā ar Latvijas Kultūras akadēmiju, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un Latvijas Mākslas akadēmiju bija organizēta "Kultūras pastaiga Nr. 3 - Gaismas ceļš" ar vilcienu uz Ziemeļlatviju.
Plašāka informācija

Kultūras pastaiga Nr. 3 "Gaismas ceļš" vilcienā
Attēli no pasākuma

Saulainas un īsti pavasarīgas Lieldienas
24-04-2011

Vairāk nekā simts dalībnieku Bānītis atvizināja uz Lieldienu zaķu salidojumu pie Papardes stacijas, kur notika dažādas Lieldienu aktivitātes un par līksmību rūpējās šlāgergrupa "Baltie lāči", "Cibris & Co", kā arī Bērzu sākumskolas audzēkņi un skolotājas.

Lieldienu pasākums pie Papardes stacijas
Attēli no pasākuma

Bānīša uzņēmumam 10 gadu jubileja
20-04-2011

20. aprīlī aprit 10 gadu, kopš SIA "Gulbenes - Alūksnes Bānītis" ierakstīts Uzņēmumu reģistrā un pēc pārvadājumu pārņemšanas no VAS "Latvijas dzelzceļš" kļuvis par vienīgo regulāri darbojošos šaursliežu dzelzceļa operatoru Baltijas valstīs. Uzņēmuma darbības laikā atjaunots ritošais sastāvs un veikti dzelzceļa infrastruktūras uzlabojumi, kā arī uzsākti tūristu pārvadājumi.

Bānīša uzņēmumam 10 gadu jubileja

No 14. maija sestdienās kursēs vilciens Rīga - Gulbene
14-04-2011

No 14. maija AS "Pasažieru vilciens" sadarbībā ar SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" ik sestdienu rīkos saskaņotas tūres, kuru ietvaros būs tematiski braucieni ar Bānīti, iepazīstinot ar šī reģiona tūrisma objektiem. AS "Pasažieru vilciens" organizētais dīzeļvilciens no Rīgas uz Gulbeni aties katru sestdienu plkst. 8.29.

AS "Pasažieru vilciens"

Diskusija par Bānīša efektīvāku izmantošanu
31-03-2011

31. martā Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas rīkotajā diskusijā "Gulbenes - Alūksnes dzelzceļa efektīvāka izmantošana reģiona attīstības interesēs" tika pieņemts dokuments, kurš vērš uzmanību uz nepieciešamību piemineklim piederošo īpašumu koncentrēt vienas juridiskas personas īpašumā.
Diskusijas dokuments (PDF, 442 KB)

Diskusija par Bānīša efektīvāku izmantošanu

Uz Lieldienām kursēs vilciens Rīga - Gulbene
23-03-2011

24. aprīlī AS "Pasažieru vilciens" sadarbībā ar SIA "Gulbenes - Alūksnes Bānītis" rīkos pirmo saskaņoto dīzeļvilciena un Bānīša tūri, tādejādi dodot iespēju rīdziniekiem ērti nokļūt uz Bānīša organizēto Lieldienu pasākumu. AS "Pasažieru vilciens" organizētais dīzeļvilciens no Rīgas aties plkst. 8.25.
Plašāka informācija

Vilciens Rīga - Gulbene pie Gulbenes stacijas

Aukstajā laikā Bānītī pasažierus cienā ar karstu tēju
17-02-2011

Rūpējoties par pasažieru ērtībām aukstajā laikā Bānīša pasažieri brauciena laikā tiek cienāti ar karstu tēju. Tēja būs pieejama visos reisos, kamēr saglabāsies aukstais laiks.
Šoziem piedzīvojam ne tikai aukstu laiku, bet arī biezu sniega segu, tāpēc ir laba iespēja aplūkot, kā strādā Bānīša vēsturiskais sniegtīris attīrot sliežu ceļus.

Vilciens pie Papardes stacijas

Satiksmes ministrs apmeklē Bānīti
14-01-2011

14. janvārī darba vīzītē Gulbenē bija ieradies satiksmes ministrs Uldis Augulis. Viņš tikās ar Gulbenes un Cesvaines novada deputātiem un uzņēmējiem, kā arī iepazinās ar Gulbenes dzelzceļa mezglu un Bānīti. Ministram bija tikšanās arī ar SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" vadību.
Plašāka informācija

Satiksmes ministrs apmeklē Bānīti

Izmaiņas kustības sarakstā
10-01-2011

No 2011. gada 1. februāra pieturvietās Birze, Pūriņi, Dunduri, Paparde un Vējiņi tiks ieviesta apstāšanās pēc pieprasījuma.
Ieviešot šīs izmaiņas nedaudz tiks mainīts kustības saraksts un kopējais brauciena ilgums samazināsies par 5 minūtēm.
Kustības saraksts no 01.02.2011

Vilcieni pie Kalnienas stacijas

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv