Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Brīvprātīgie atbalstītāji
Brīvprātīgo blogs
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Bānīša svētki 2011
03-09-2011

Gulbenes - Alūksnes dzelzceļā 2011. gada 3. septembrī svinēja Bānīša svētkus, kuru moto bija "Spēks ir dzelzī!". Visas dienas garumā pie Gulbenes, Stāmerienes un Alūksnes stacijām notika dažādi izklaides pasākumi - tehnikas paraug­demonstrējumi, dejas un spēles, koncerti un atrakcijas, uguns šovs un balles.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šogad svētku atklāšana bija organizēta Alūksnē, no kurienes Bānītis devās svētku reisā uz Gulbeni un turpināja vizināt svētku viesus vēl vairākos reisos, līdz pat nākamās dienas rītam. Savukārt lielākās svētku aktivitātes un balle notika Gulbenes depo un stacijas teritorijā.

Te varēja skatīt ne tikai seno spēkratu izstādi, bet arī vietējā glābšanas dienesta un ugunsdzēsēju paraugdemonstrējumus, kā arī izmēģināt spēkus sporta pasākumos, vizināties ar drezīnu, vērot paraplānu lidojumus virs dzelzceļa, bet tumsai iestājoties arī visai iespaidīgu uguns šovu. Svētku kulminācija bija neparasts Bānīša nakts reiss no Gulbenes uz Alūksni ar populārās rokgrupas "Dzelzs vilks" piedalīšanos, kura svētku norises vietās muzicēja tieši no vilcienu sastāvā iekabinātā un speciāli ar mūzikas aparatūru aprīkotā kravas vagona.

Bānīša svētku ballēs Alūksnē muzicēja Gunārs un Zane un grupa "Credo", Stāmerienā grupa "Jūrkant", Gulbenē "Tranzīts" un DJ Ralfs.

Interesanti atzīmēt, ka pateicoties sadarbībai ar AS "Pasažieru vilciens" uz Bānīša svētkiem bija norīkots papildus vilciens no Rīgas, kas uz svētkiem atveda neierasti daudz pasažieru. Svētkos piedalījās arī LR Satiksmes ministrs Uldis Augulis, kurš atzinīgi novērtēja SIA "Gulbenes - Alūksnes Bānītis" darbību dzelzceļa transporta popularizēšanā un efektīvā izmantošanā, ne tikai vietējā transporta nodrošināšanai, bet arī tūristu piesaistīšanai.

Šogad svētku pasākums tapa pateicoties SIA "Gulbenes - Alūksnes Bānītis", Gulbenes un Alūksnes novadiem, Gulbenes pilsētai un Stāmerienas pagasta pašvaldību veiksmīgai sadarbībai, kā arī AS "Pasažieru vilciens", VAS "Latvijas dzelzceļš", SIA "LDz Ritošā sastāva serviss", SIA "LDz Cargo", Gulbenes kultūras centra, Skrīveru saldumu, Gulbenes motokluba un Vecgulbenes muižas un vēl daudzu citu entuziastu atbalstam.

Bānīša svētki 2011
Attēli no pasākuma

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv