Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Brīvprātīgie atbalstītāji
Brīvprātīgo blogs
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Mārtiņdienas pasākums
12-11-2011

12. novembrī pie Stāmerienes stacijas notika gadskārtējais Mārtiņdienas pasākums. Vairāk nekā 400 svētku pasākuma dalībnieku ieradās no Rīgas ar AS "Pasažieru vilciens" speciāli norīkoto dīzeļvilcienu, kurš bija saskaņots ar Bānīša Mārtiņdienas svētku reisu uz Stāmerienu.

Pie Stāmerienes stacijas darbojās Mārtiņdienas gadatirgus, kurā bija plaši pārstāvēta vietējo mājražotāju produkcija, amatnieku darinājumi un apmeklētājiem bija iespēja degustēt lauku labumus. Pasākumā par dejām, spēlēm, rotaļām un muzikālo līksmību rūpējās Latvijas Universitātes deju folkloras kopa "Dandari". Svētkus ar skanīgām dziesmām kuplināja koris "Balsis" Inta Teterovska vadībā, kas sniedza priekšnesumus arī pie Stāmerienes stacijas.

Koris "Balsis" ieradās no Rīgas ar tautas ekskursiju vilcienu, kurā bija Rīgas Cirka vagons, Dzejas vagons, Radošo darbnīcu vagoni, kā arī Dziedāšanas vagoni. Tajos koris "Balsis" ne tikai priecēja ar savu priekšnesumu, bet arī aicināja ikvienu uz sadziedāšanos. Nonākot pirmajā galamērķī - Gulbenē ekskursijas un Mārtiņdienas pasākuma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Gulbenes depo, vizināties ar rokas drezīnu, kā arī aplūkot restaurējamo Gr sērijas tvaika lokomotīvi un Igaunijas kompartijas vadītāja salonvagonu.

Līdz ar Mārtiņdienas svinēšanu Rīgas ekskursantiem Stāmerienā bija arī citas atpūtas un izklaides iespējas - bezmaksas ekskursijas uz Stāmerienas pili, kā arī atjaunotā pareizticīgo dievnama apmeklējums pašā Stāmerienas ezera krastā.

Mārtiņdienas pasākums
Attēli no pasākuma

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv