Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Brīvprātīgie atbalstītāji
Brīvprātīgo blogs
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Gulbenes - Alūksnes Bānītis saņem kravu pārvadātāja licenci
06-03-2012

6. martā Valsts Dzelzceļa administrācija izsniedza SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" kravu pārvadājumu licenci. Tādejādi uzņēmums, kura pamatdarbība ir pasažieru pārvadājumi, turpmāk pa šaursliežu dzelzceļu drīkst pārvadāt arī kravas.

Zīmīgi, ka tiesības veikt kravu pārvadājumus tika atjaunotas tieši šogad - 20 gadus pēc kravu pārvadājumu pārtraukšanas šaursliežu dzelzceļā Gulbene - Alūksne. Jāpiebilst, ka savulaik šaursliežu dzelzceļš tika būvēts galvenokārt kravu pārvadāšanai, bet pasažieru pārvadājumi bija otršķirīgi.

Lai arī šobrīd nav plānots atjaunot regulārus kravu pārvadājumus, tomēr šāda licence ir vajadzīga, lai nepieciešamības gadījumā drīkstētu kravas vagonos pārvadāt lielgabarīta bagāžu, tajā skaitā velosipēdus. Šim nolūkam 2010. gadā ar SIA "LDz ritošā sastāva serviss" un SIA "LDz Cargo" atbalstu tika restaurēts segtais kravas vagons, kurš jau līdz šim dažkārt tika piekabināts tūristu vilciena sastāvam, taču bez tiesībām to praktiski izmantot.

Interesanti atzīmēt, ka SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" ir sestā uzņēmējsabiedrība Latvijā, kurai ir tiesības veikt kravu pārvadājumus pa dzelzceļu.

Kravas vagonu izmanto velosipēdu pārvadāšanai

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv