Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Brīvprātīgie atbalstītāji
Brīvprātīgo blogs
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Bānīša 100 000. reiss
17-03-2012

17. martā Gulbenes - Alūksnes Bānītis devās 100 000. reisā kopš līnijas atklāšanas 1903. gadā. Par godu šim notikumam sadarbībā ar AS "Pasažieru vilciens" bija organizēta Bānīša jubilejas ekskursija uz Alūksni, uz kuru no Rīgas ar vilcienu bija ieradušies 45 ekskursanti.

Jubilejas brauciena laikā Bānītī ekskursantus izklaidēja un cienāja atraktīvās Gulbenes stacijas bufetnieces, savukārt Alūksnē bija noorganizēta autobusa ekskursija uz pilsētas ievērojamākajām vietām. Ekskursanti tika iepazīstināti ar Alūksnes seno vēsturi un bagāto kultūras mantojumu. Viņi apskatīja Alūksnes Jauno pili un pie tās izstādītās ledus skulptūras, kā arī Livonijas ordeņa pilsdrupas, Alūksnes Evaņģēliski Luterisko baznīcu, Bībeles muzeju, Ernsta Glika ozolus un citas ievērojamas vietas.

Lielai daļai ekskursantu tas bija pirmais brauciens ar Bānīti. Viņi atzinīgi novērtēja ne tikai atraktīvo braucienu šaursliežu vilcienā, bet arī AS "Pasažieru vilciens" atjaunoto vilcienu ekskursiju tradīciju, kas bija populāra pirmās Latvijas brīvvalsts laikā.

Bānīša 100 000. reiss
Attēli no pasākuma

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv