Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Brīvprātīgie atbalstītāji
Brīvprātīgo blogs
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Bānītis iegūst ekonomisku lokomotīvi
29-01-2013

29. janvārī no Kandavas uz Gulbenes depo tika pārvests Bānīša jaunieguvums - mazlietota TU6A šaursliežu dīzeļlokomotīve, kuru pēc neliela profilaktiska remonta paredzēts izmantot ikdienas pasažieru pārvadājumiem kā ekonomiskāku alternatīvu esošajām TU2 un TU7A sērijas dīzeļlokomotīvēm.

Dīzeļlokomotīve TU6A Nr. 3313 tika nopirkta no kāda uzņēmuma Kandavā, kur tā ilgāku laiku stāvēja bez izmantošanas. 1985. gadā Kambarkas mašīnbūves rūpnīcā būvētā lokomotīve arī savā darbības laikā izmantota visai maz - tikai 1,5 km īsajā Kandavas stacijas pievedceļā. Lokomotīve atšķirībā no citiem līdzīga vecuma ritekļiem izceļas ar vispilnīgāko komplektāciju un ārkārtīgi mazu nobraukumu - nedaudz virs 15 000 km.

Pavisam bijušajā PSRS tika uzbūvētas ap 4000 TU6A sērijas lokomotīves, kuras izmantoja un daudzviet joprojām izmanto rūpnieciskajos dzelzceļos, taču šo lokomotīvju tehniskie parametri ļauj veiksmīgi TU6A piemērot arī pasažieru pārvadājumiem uz koplietošanas šaursliežu dzelzceļiem. Ja esošajām Bānīša lokomotīvēm TU7A ir 400 ZS jauda un tās domātas garu šaursliežu sastāvu vilkšanai, tad TU6A jauda ir 120 ZS, ar ko ir pilnīgi pietiekami, lai Gulbenes - Alūksnes stāvākajā posmā ar 20% pacēlumu varētu uzvilkt 100 t smagu sastāvu jeb 4-5 Bānīša vagonus.

Tā kā lokomotīvju pārvadāšana Bānīša darbiniekiem nav ikdienas pasākums, tad pārvešanas operācija tika rūpīgi gatavota, kā arī tika sarūpēts 40 t celtnis un attiecīgs treileris. Drošības labad operācijā bija iesaistīts arī dzelzceļa entuziasts Pjotrs Sokolovs, kuram lokomotīvju pacelšana un pārvietošana ir ikdienas darbs - viņš strādā uz palīdzības vilciena VAS "Latvijas dzelzceļš". Tālab Bānīša jaunieguvums visai raiti tika nostiprināts uz treilera un devās 300 km tālajā ceļā uz Gulbenes depo. TU6A tiks sagatavota ekspluatācijai un jau šovasar šo ekonomisko lokomotīvi paredzēts izmantot regulārajos reisos maršrutā Gulbene - Alūksne.

Lokomotīves TU6A Nr. 3313 pārvešana no Kandavas uz Gulbeni
Attēli no pārvešanas

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv