Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Jaunumi
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Brīvprātīgie atbalstītāji
Brīvprātīgo blogs
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Jaunumi

Bānīša svētki 2013
07-09-2013

Kopš 2000. gada septembra pirmajā sestdienā tiek rīkoti ikgadējie Bānīša svētki. Šogad tie bija īpaši, jo tika atzīmēta Gulbenes - Alūksne šaursliežu dzelzceļa 110. gadskārta. Tālab arī svētkos piedalījās daudz viesu, bānīša draugu un atbalstītāju no visas Latvijas, kā arī kaimiņvalstīm un pat Grieķijas.

Galvenie svētku notikumi risinājās pie Gulbenes, Stāmerienes un Alūksnes stacijām - Bānītim par godu uzstājās vietējie dziesmu un deju kolektīvi, kā arī ciemos atbraukušie viesmākslinieki. Šie svētki ir īpašs notikums novadu vietējiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā izmanto šaursliežu vilcienu kā ērtu satiksmes līdzekli. Kā vienmēr, ar gaumīgi izgreznotu stacijas ēku, priekšnesumiem un tradicionālo gadatirgu izcēlās stāmerienieši.

Dzelzceļu interesentiem 2013. gada svētki noteikti atmiņā paliks ar dažādu drezīnu paraugdemonstrējumiem. Uz Gulbeni ciemos bija atbraukuši viesi no Sanktpēterburgas, kas piedāvāja iespēju pavizināties ar elektrodrezīnām, kādas līdz šim Latvijā nebija redzētas. Savukārt SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis" valdes loceklis Aldis Kreislers savus viesus braucienā laikā no Gulbenes līdz Stāmerienei izklaidēja, uzstājoties leģendāro Gulbenes stacijas "bufetčicu" pavadībā.

Savukārt, pie Gulbenes stacijas un depo svētki turpinājās līdz pat rītam, sasniedzot kulmināciju pusnaktī ar milzīgu Bānīša jubilejas torti un krāšņu uguņošanu.

...
Attēli no pasākuma

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv