Bānītis
Latviski | Lietuvių | Eesti | Русский | English
Stūris Stūris
Stūris Stūris
Aktualitātes
Pasākumu kalendārs
Projekti
Regulārie pārvadājumi
Kustības saraksts
Biļešu cenas
Tūristiem
Bānītis piedāvā
Apskates objekti
Naktsmītnes, ēdināšana
Bānīša pirts
Suvenīri
Par bānīti
Līnija
Ritošais sastāvs
Vēsture
Attēlu galerija
Par uzņēmumu
Saites
Kontakti
Kā mūs atrast
Stūris Stūris
Regulārie pārvadājumi

Gulbenes - Alūksnes bānītis ir vienīgais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Baltijas valstīs, kurš veic regulārus pasažieru pārvadājumus. Dzelzceļš savieno divu novadu centrus - Alūksni un Gulbeni. Kopš 2002. gada 3. janvāra pārvadājumus pēc valsts pasūtījuma nodrošina privāta uzņēmējsabiedrība SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis". Uzņēmējsabiedrība pārvadā pasažierus ievērojot Dzelzceļa pārvadājumu likumu. Pasažieru tiesības tiek nodrošinātas atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (EK) Nr. 1371/2007 "Par dzelzceļa pasažieru tiesībām un pienākumiem".

Maršrutā Gulbene - Alūksne vilciens ik dienu veic divus reisus katrā virzienā atbilstoši kustības sarakstam. 33 km garo attālumu no Gulbenes līdz Alūksnei vilciens veic 1 stundā un 25 minūtēs, savukārt, pretējā virzienā par 5 minūtēm ātrāk. Brauciena laikā vilciens katrā reisā apstājas pieturas punktos Stāmeriene, Kalniena un Umernieki, bet pieturas punktos Birze, Pūriņi, Dunduri, Paparde un Vējiņi apstājas tikai pēc pieprasījuma.

Regulārajiem pārvadājumiem tiek izmantotas dīzeļlokomotīves TU2 (būvētas 1950. gados) un TU7A (būvētas 1980. gados), kā arī divu veidu pasažieru vagoni ar 24 - 40 sēdvietām (būvēti 1960. gados un 1980. gados). Ziemas mēnešos vagonos tiek nodrošināta apkure, visos vagonos ir tualete. Regulārajos reisos ikdienā vilciens kursē ar vienu vagonu, taču, ja pasažieru skaits ir lielāks, tiek piekabināti papildus vagoni.

Šaursliežu vilciena pakalpojumi ir pieejami arī cilvēkiem ar speciālām vajadzībām. Šobrīd šaursliežu vagoni gan vēl nav aprīkoti ar īpašām palīgierīcēm šādu pasažieru iekāpšanai, tomēr vairumā gadījumu, izmantojot vilciena brigādes darbinieku palīdzību, šīs kategorijas pasažieriem ir iespējams izmantot šaursliežu vilcienu.

Braukšanas biļetes var iegādāties vilcienā pie konduktora brauciena laikā. Pērkot biļetes 5 vai 10 braucieniem tiek piemērotas atlaides. Pirmsskolas vecuma bērni var braukt bez maksas; braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesīgas izmantot arī citas MK noteikumos Nr. 371 minētās pasažieru kategorijas.

Maršruta shēma
Maršruta shēma

Stūris Stūris
SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis"
Viestura iela 16G, Gulbene, Gulbenes novads, LV-4401
64473037, info@banitis.lv