Piedāvājumi

Piedāvājam izmantot bānīti ekskursijām, korporatīviem pasākumiem, ģimenes svinībām un atpūtas braucieniem, pielāgojot tos regulāro reisu vilcienu kustības sarakstam.
Vasaras sezonā sestdienās noteiktos datumos regulārajos reisos kursē arī vilciens ar tvaika lokomotīvi.
Iespējams pasūtīt speciālu vilciena reisu jūsu izvēlētajā laikā, iepriekš saskaņojot vilciena brauciena grafiku. Speciālo vilciena sastāvu komplektējam atbilstoši pasūtītāja vēlmēm, gan vagonu skaita, gan noformējuma ziņā, ja vien šīs vēlmes nav pretrunā ar Dzelzceļa tehniskās ekspluatācijas noteikumiem.
Aicinām arī uz mūsu organizētajiem svētku braucieniem, kas tradicionāli tiek rīkoti Lieldienās un Ziemassvētkos, kā arī uz Bānīša svētku svinēšanu septembra pirmajā sestdienā. Vasaras sezonā notiek arī dažādi tematiski braucieni ar vietējās produkcijas degustāciju, piemēram, "Siera un vīna brauciens", "Medus un maizes brauciens" u.c., bet rudens bānītī ir skolēnu ekskursiju laiks.
Papildus informācija, cenas un pieteikšanās pa tālr. 64473037, 20228884 vai e-pastu info@banitis.lv. Maksājumiem var izmantot norēķinu kartes.

Atpūtas braucieni

Atpūtas braucieni

Organizējot ekskursiju, korporatīvo pasākumu, ģimenes svinības vai atpūtas braucienu ar bānīti, piedāvājam:
- gida un tulka pakalpojumus brauciena laikā;
- improvizētu izrādi ar laupītāju uzbrukumu vai čigāniem;
- jaunlaulāto un kāzu viesu ceļojumu izrotātā vilcienā;
- ēdināšanu brīvā dabā apstāšanās vietās vai brauciena laikā;
- velosipēdu pārvadāšanu velotūristiem.

Ekskursijas Gulbenes depo

Ekskursijas Gulbenes depo

Gulbenes depo ir raksturīgs 20. gs pirmās puses vēdekļveida lokomotīvju depo šaursliežu un platsliežu dzelzceļa ritošā sastāva novietošanai, kā arī remontdarbiem. Līdzās vēdekļveida depo ēkai atrodas griezulis, kas paredzēts ne tikai lokomotīvju vai vagonu novietošanai attiecīgajā depo ēkas nodalījumā, bet arī lokomotīvju apgriešanai braukšanai pretējā virzienā. Šāds griezulis ar divu platumu sliežu ceļiem ir vienīgais Latvijā.
Interesenti var pasūtīt ekskursiju pa depo, ieskaitot griezuļa darbības demonstrāciju, vizināšanos ar rokas drezīnu vai sliežu velosipēdu (cena pēc vienošanās), kā arī bez maksas individuāli apskatīt ekspozīciju par Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļu, kas izvietota administrācijas ēkas 1. stāva gaitenī un pieejama katru dienu darba laikā. Ārpus darba laika un brīvdienās ekspozīciju var apskatīt, piesakoties pie depo dežuranta vai sazinoties pa tālruni 20228884.

Velotūristiem

Velotūristiem

Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļš tiek pozicionēts kā savienojošais posms topošajā "Zaļo dzelzceļu" jeb "Zaļo ceļu" infrastruktūrā, kas Vidzemē tiek veidota galvenokārt pa likvidēto dzelzceļu uzbērumiem. Pa šiem ceļiem izveidoti gājēju un velosipēdistu maršruti. Viens no tiem Melturi - Gulbene noslēdzas pie Gulbenes stacijas. Šeit velotūristiem tiek piedāvāts pārsēsties vilcienā un ceļa posmu līdz Alūksnei veikt ar bānīti. Izveidoti arī vairāki velomaršruti dzelzceļa līnijas apkārtējā teritorijā jeb t.s. Bānīša zemē. Piemēram, velomaršruts Nr. 166 "Bānīša zemes līklocis".
Lai arī šaursliežu dzelzceļa vagoni ir salīdzinoši nelieli, tomēr tajos vienmēr atradīsies iespēja novietot velosipēdu. Savukārt lielākām velotūristu grupām (līdz 40 cilvēkiem), iepriekš piesakoties, velosipēdu pārvadāšanai tiks piekabināts šim nolūkam pielāgots kravas vagons.
Par velosipēda pārvadāšanu pie vilciena konduktora jāiegādājas bagāžas biļete.
Plašāka informācija par velomaršrutiem:

greenrailways.eu visitgulbene.lv visitaluksne.lv